601 66 96 16

Deska podłogowa

Deska podłogowa to kolejne rozwiązanie na ładną i praktyczną podłogę z drewna. Od parkietów różni się wielkością elementów (klepek).W naszej ofercie posiadamy zarówno deski z drewna litego jak i deski podłogowe wielowarstwowe.

Bogactwo gatunków i kolorystyka zadowoli najbardziej wymagających klientów. W zależności od rodzaju wybranej deski różny jest sposób montażu. Deski podłogowe z drewna litego montowane i wykańczane są jak parkiety tradycyjne. Deski warstwowe mogą zostać zamontowane w systemie tzw. podłogi pływającej. Poszczególne deski łączymy ze sobą na pióro i wpust, nie są one przyklejane do podłoża. Taki sposób układania podłogi daje nam możliwość demontażu i ponownego zamontowania elementów jeśli zajdzie taka potrzeba.

Parkiety Kraków - 40 lat doświadczenia. Układanie parkietu, cyklinowanie - Kurdziel - Parkiety Kurdziel

Dąb

Dąb należy do najbardziej popularnych gatunków drzew liściastych i najbardziej wartościowych rodzajów drewna użytkowego, które występuje w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Popularność w dużej mierze zawdzięcza swoim właściwościom. Drewno dębowe jest ciężkie, twarde, odporne na ścieranie, a przede wszystkim bardzo stabilne. Jasny kolor i zróżnicowana struktura to niewątpliwe atuty, które przyczyniły się do tak szerokiego zastosowania drewna dębowego. Wszystkie te czynniki w połączeniu sprawiły, iż dąb stał się ponadczasowy.

dab
dab
dab
dab
dab

Jesion

W Polsce jesion zaliczany jest do najbardziej cennych i szlachetnych gatunków rodzimych drzew liściastych. Swoją sławę zawdzięcza dużej twardości, wysokiej odporności na ścieranie oraz oryginalnej kolorystyce dodatkowo podkreślonej charakterystyczną barwą i zdecydowanym rysunkiem słoi.

jesion
jesion
jesion
jesion
jesion
jesion
jesion
Parkiety Kraków - 40 lat doświadczenia. Układanie parkietu, cyklinowanie - Kurdziel - Parkiety Kurdziel