601 66 96 16

Parkiety

Tradycyjny parkiet to najbardziej elegancki i trwały rodzaj podłogi drewnianej. Dzięki swojej niepowtarzalnej strukturze nadaje indywidualny charakter każdego wnętrza. Wykonuje się go z deszczułek z litego drewna łączonych ze sobą na pióro i wpust, które są wyprofilowane w ich dłuższych, bocznych krawędziach.

Deszczułki z drewna europejskiego mają zazwyczaj długość od 250 mm do 500 mm, a szerokość od 50 mm do 70 mm; klepki wykonane z drewna egzotycznego mogą mieć długość do 1200 mm i szerokość 90 mm. Niezależnie od gatunku parkiet wykonywany jest w grubości 16, 19 lub 22 mm, przy czym warstwa użytkowa wynosi 9-11 cm. Dzięki tej właściwości parkiet klasyczny można wielokrotnie odnawiać przez cyklinowanie.

Jest to produkt, który za względu na swoje właściwości użytkowe tworzy podłogę na wiele lat.W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę gatunków europejskich, takich jak akacja, klon, brzoza, dąb, jesion, czy buk. Wszystkie gatunki dostępne są w wykończeniu naturalnym w różnych klasach. Mogą być także barwione, co poszerza gamę gatunków krajowych o dodatkowe kolory i może stanowić ciekawą alternatywę dla drewna egzotycznego.

Oferujemy również parkiety tradycyjne wykonane z drewna egzotycznego. Bogactwo gatunków (badi, bambus, doussie, ipe, iroko, jatoba, merbau, teak, sucupira) oraz zróżnicowany wygląd i kolorystyka dają nam możliwość dopasowania odpowiedniej podłogi do każdego pomieszczenia. Ze względu na swoje właściwości gatunki egzotyczne z powodzeniem mogą być stosowane również w takich pomieszczeniach jak kuchnie i łazienki.

Parkiety Kraków - 40 lat doświadczenia. Układanie parkietu, cyklinowanie - Kurdziel - Parkiety Kurdziel

Dąb

Dąb należy do najbardziej popularnych gatunków drzew liściastych i najbardziej wartościowych rodzajów drewna użytkowego, które występuje w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Popularność w dużej mierze zawdzięcza swoim właściwościom. Drewno dębowe jest ciężkie, twarde, odporne na ścieranie, a przede wszystkim bardzo stabilne. Jasny kolor i zróżnicowana struktura to niewątpliwe atuty, które przyczyniły się do tak szerokiego zastosowania drewna dębowego. Wszystkie te czynniki w połączeniu sprawiły, iż dąb stał się ponadczasowy.

dab
dab
dab
dab
dab

Jesion

W Polsce jesion zaliczany jest do najbardziej cennych i szlachetnych gatunków rodzimych drzew liściastych. Swoją sławę zawdzięcza dużej twardości, wysokiej odporności na ścieranie oraz oryginalnej kolorystyce dodatkowo podkreślonej charakterystyczną barwą i zdecydowanym rysunkiem słoi.

jesion
jesion
jesion
jesion
jesion
jesion
jesion

Akacja

Połogi z drewna akacji mają dużą twardość i są średnio stabilne. Drewno akacji sprawdza się zarówno jako tradycyjny parkiet jak i deska podłogowa. Występuje także w formie mozaiki parkietowej. Podłogi akacjowe przypominają usłojeniem rodzimy dąb, kolorem jednak w odróżnieniu od dębu są bardziej oliwkowe. Akacja to kolczaste drzewo lub krzew z rodziny mimozowatych, rosnące w strefie między-zwrotnikowej i podzwrotnikowej. Występują w strefie tropikalnej i subtropikalnej całego świata, głównie w międzyzwrotnikowej Afryce, szczególnie Etiopii, Somalii, Kongo i RPA oraz Australii i Tasmanii (tu największe bogactwo - ok. 950 gatunków). Akacja to drewno o barwie białej, twarde, łupliwe, trudne w obróbce. Nadaje się na fornir, sklejkę, parkiet oraz do produkcji mebli ogrodowych. W Polsce nazwą akacja określa się błędnie robinię (Potocznie (i niewłaściwie) mianem akacji określa się robinię akacjową wywodzącą się z Ameryki Północnej.)

akacja

Buk

Drewno bielu jest białe z lekkim odcieniem czerwieni, drewno twardzieli jest w odcieniach od jasno do ciemnoczerwonobrązowego. Drewno to dobrze poddaje się obróbce, zarówno przy użyciu narzędzi ręcznych jak i mechanicznych. Drewno buku jest ciężkie i solidne, stanowi bardzo dobry materiał do gięcia po obróbce hydrotermicznej. Główne zastosowanie to wyroby stolarskie do użytku wewnątrz, boazerie, drzwi, podłogi, szafki kuchenne i elementy toczone. Ze względu na brak zapachu wykonuje się z niego drewniane opakowanie do żywności.

buk
Parkiety Kraków - 40 lat doświadczenia. Układanie parkietu, cyklinowanie - Kurdziel - Parkiety Kurdziel